Przedstawiony projekt przepisów podatkowych w ramach Polskiego Ładu to ponad 200-stu stronicowy dokument, w którym zawarto zmiany w różnych podatkach. Nowe przepisy to nie tylko zwiększenie obciążeń podatkowych. W gąszczu skomplikowanych, niekorzystnych dla przedsiębiorców przepisów można odnaleźć zmiany, które pozwolą osłodzić zapowiadane podwyżki podatków. Nowe ulgi podatkowe i modyfikacja już istniejących – odpowiednio wykorzystane – przynajmniej częściowo mogą zrekompensować przedsiębiorcom wpływ niekorzystnych zmian. Kto skorzysta z nowych rozwiązań?
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Arena Tax zapraszają na bezpłatny, merytoryczny webinar dotyczący zastosowania ulg podatkowych. Wydarzenie już 23 września, początek godzina 10:00
Agenda
1 ) Ulga na działalność badawczo-rozwojową
Podstawy funkcjonowania, kluczowe zmiany, przykłady wykorzystania
2) Ulga na innowacyjnych pracowników
Zasady korzystania, założenia projektowe
3) Ulga IP Box
Podstawy funkcjonowania, kluczowe zmiany , przykłady wykorzystania
4) Ulga na prototyp
Zasady korzystania, założenia projektowe
5) Ulga na robotyzację
Zasady korzystania, założenia projektowe
Prelegent
Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12804). Bartosz posiada niemal 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz ulg podatkowych.
Bartosz prowadzi liczne projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Od wielu lat wspiera swoich klientów także w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence.
Agnieszka posiada kilkuletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, głównie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wykorzystania ulg podatkowych.
Specjalizuje się w implementacji ulgi badawczo-rozwojowej, ulgi IP BOX oraz ulgi na nowe inwestycje w różnych branżach i sektorach gospodarki, w tym m.in. w branży kosmetycznej, produkcyjnej, informatycznej czy finansowej.
Realizowała także projekty w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego w obszarach CIT, PIT, VAT i PCC.
Posiada także certyfikat specjalisty ds. rachunkowości wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Ukończyła finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją rachunkowość finansowa. Na wcześniejszym etapie kariery zawodowej związana z branżą bankową i finansową.