Jedną z intensywnie rozwijających się aktualnie branż jest branża IT. Wraz ze wzrostem zapotrzebowana na usługi informatyczne rośnie także potrzeba pozyskania wykwalifikowanej kadry w związku z tym firmy świadczące usług informatyczne poszukują optymalnych rozwiązań. Z podpowiedzą przychodzą regulacje prawne i podatkowe, które zastosowane w umiejętny sposób potrafią skutkować znacznym zmniejszeniem zobowiązań podatkowych przy jednoczesnym zapewnieniu specjalistom konkurencyjnych wynagrodzeń.

Zapraszamy na spotkanie, na którym zostaną omówione zagadnienia związane z aktualnym trendami w polityce zatrudniania w branży IT z punktu widzenia konkurencyjności pracodawcy na rynku pracy. Kwestie te poruszone zostaną w powiązaniu za zasadami stosowania ulg podatkowych, które dają potencjał do wygenerowania największych oszczędności w branży informatycznej.

Termin spotkania:

Czwartek 06.07.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Podatki w branży IT – o tym jak pozyskać pracownika i zmniejszyć podatki”:

  • Informatyk na etacie, a 50% kosztu uzyskania przychodów.
  • Współpraca na B2B – ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, czy IP BOX?
  • Dlaczego programista na UOP może być tańszy niż ten na B2B przy takim samym poziomie zarobków?
  • Czy dopuszczalnym jest łączenie ulgi B+R i IP Box w firmie informatycznej?
  • Kiedy w branży IT opłaca się stosować ulgę na innowacyjnych pracowników?
  • Branża IT, a zwrot bezpośredni – kiedy mamy do niego prawo.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • przedsiębiorców,
  • kadry zarządzającej,
  • dyrektorów finansowych,
  • głównych księgowych,
  • księgowych,
  • specjalistów do spraw podatkowych,
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatkach dochodowych w szeroko rozumianej branży IT.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy, Radca prawny

Agata specjalizuje się w doradztwie podatkowym związanym z obsługą procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych oraz planowaniu podatkowym.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej i nieruchomościowej.

Agata jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021).

Wieloletni wykładowca m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w dużej spółce audytorskiej oraz kancelariach prawnych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii
Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.