Zapraszamy na szkolenie, na którym zostaną omówione zagadnienia, które mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia ustalenia wysokości obciążeń w podatku od nieruchomości. Poruszane kwestie zostaną zaprezentowane w oparciu o aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych, które stanowi na gruncie podatku od nieruchomości istotną wskazówkę interpretacyjną dla podatników.
Termin spotkania:
Czwartek, 8 września 2022 r. godzina 10:00
Agenda spotkania:
- Dlaczego podatek od nieruchomości jest tak skomplikowany?
- Budynek, czy budowla – jak prawidłowo klasyfikować przedmiot opodatkowania?
- Czym kierować się dokonując oceny, czy grunty, budynki i budowle są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej?
- Co wspólnego z podatkiem od nieruchomości ma Klasyfikacja Środków Trwałych?
- Czy warto mieć odrębną ewidencję na potrzeby podatku od nieruchomości?
- W jaki sposób na wysokość opodatkowania podatkiem od nieruchomości wpływa treść Ewidencji Gruntów i Budynków?
- Co to takiego modernizacja gruntów i jaki ma wpływ a wysokość podatku od nieruchomości?
- Wakacje podatkowe – kiedy można z nich skorzystać?
- Sposób na usprawnienie rozliczeń w podatku od nieruchomości.
- Podatek od nieruchomości – w świetle orzecznictwa i praktyki podatkowej (podatnik w sporze z fiskusem)
Odbiorcy szkolenia:
Szkolenie jest adresowane do przedsiębiorców, kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku od nieruchomości w szczególności w podmiotach z rozbudowaną i zróżnicowaną strukturą majątku nieruchomego.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.
Prelegenci:
Radca prawny, licencjonowany doradca podatkowy
Agata od wielu lat zajmuje się problematyką podatku od nieruchomości, wspierając w tym zakresie przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej i nieruchomościowej. Agata świadczy ponadto usługi z obszaru planowania podatkowego w tym szeroko rozumianych procesów restrukturyzacyjnych t.j. fuzje i przejęcia, podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych. Agata posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021) oraz wieloletnim wykładowcą m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Radca prawny, licencjonowany doradca podatkowy
Dawid posiada bogate doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi (m.in. w postępowaniach podatkowych, kontrolnych celno–skarbowych, kontrolach podatkowych i postępowaniach kontrolnych) oraz w postępowaniach sądowo – administracyjnych. Partycypuje w bieżącym doradztwie podatkowym podmiotom krajowym i zagranicznym, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Doradza w kwestiach odpowiedzialności karnej skarbowej.
Dawid jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.