Czy inżynier lub programista mogą być tani ? Pewnie nie, ale mogą znacznie mniej obciążać budżet firmy niż dotychczas, dzięki zastosowaniu odpowiednich ulg podatkowych. W ramach webinaru opowiemy jak zmniejszyć wydatki na innowacyjnych pracowników i jednocześnie zachęcić ich do pozostania w firmie.
Termin spotkania:
Środa, 21 września 2022 r. godzina 11:00
Agenda spotkania:
- Ulga B+R jako punkt wyjścia do skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników
- Podstawowe zasady działania
- Czym jest działalność badawczo-rozwojowa?
- Katalog kosztów kwalifikowanych
- Przykłady zastosowania
- Ulga na innowacyjnych pracowników
- Podstawowe zasady działania.
- Kim są innowacyjni pracownicy?
- Jakie korzyści wiążą się ze skorzystaniem z ulgi?
- Jak najskuteczniej wdrożyć ulgę?
Odbiorcy szkolenia:
Szkolenie jest adresowane w szczególności do właścicieli, dyrektorów finansowych, księgowych firm produkcyjnych (szczególnie produkcja na indywidualne zamówienia klienta); firm z branży nowych technologii, spółek programistycznych.
Dlaczego ten temat?
W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej przedstawimy podstawowe zasady działania ulgi B+R, w tym kryteria identyfikacji działalności badawczo-rozwojowej w Państwa spółkach. Następnie omówimy katalog wydatków, które mogą stanowić koszty kwalifikowane będące podstawą do zastosowania ulgi B+R oraz zaprezentujemy jej przykładową kalkulację.
Następnie przedstawimy korzyści możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu ulgi na innowacyjnych pracowników oraz kryteria umożliwiające skorzystanie z niej w Państwa spółkach.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.
Prelegenci:
Doradca podatkowy
Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.
Piotr od ponad 6 lat specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi badawczo-rozwojowej. Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, VAT oraz PCC dla polskich i zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej i produkcyjnej.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe w firmie doradztwa podatkowego z tzw. wielkiej czwórki. Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.